Dzisiaj niespełna 6 godzin temu na blogu Służba Więzienna Okiem Klawisza oraz tym tutaj ukazała się swoista „rozkminka” bo tak właśnie nazywam je od samego początku.
Jest to przedstawienie czy też opis sytuacji Oczami Klawisza, zasięg jaki osiągnęła zwalił mnie z nóg. wg FB wyniósł on ćwierć miliona wyświetleń, oraz dwa tysiące udostępnień najczęściej przez osoby odwiedzające stronę jak i ogólnopolskie profile. Zasięg który pokazał WordPress opiewa na dwadzieścia-trzydzieści tysięcy co dla mnie jest super rekordem. Ale nie o tym chciałem..

Było to do przewidzenia lub jak kto woli.. wiedziałem o tym że z czasem euforia przerodzi się w hejt ten nie groźny mi, gdyż z uwagi na zawód jaki wykonuję bardzo często jestem narażony na takie słowa. Moja ogromna prośba proszę nie reagować na tego typu zaczepki, niejednokrotnie ze strony byłych „złodziei” którzy posiedzieli trochę w „twardszym” zakładzie.

Wiele Waszych/Państwa komentarzy brzmiało lub namawiało do odegrania się już za murami na tym mężczyźnie/sprawcy. Proszę Państwa jako funkcjonariusz Służby Więziennej informuję że każdy z Nas działa na podstawie przepisów, a odbywanie kary pozbawienia wolności szczegółowo opisane jest w Kodeksie Karnym Wykonawczym.„Zapewnienie osobom skazanym na karę pozbawienia wolności lub tymczasowo aresztowanym, a także osobom, wobec których są wykonywane kary pozbawienia wolności i środki przymusu skutkujące pozbawieniem wolności, przestrzegania ich praw, a zwłaszcza humanitarnych warunków bytowych, poszanowania godności, opieki zdrowotnej i religijnej”

źródło https://www.sw.gov.pl/strona/zadania-i-uprawnienia-sw

Jak najbardziej – KAŻDA – osoba odbywająca karę pozbawienia wolności, nie ważne jaką zbrodnie popełniła, przez Nas jest traktowana tak samo. Mimo wielu sprzecznych z naszymi ideałami poglądami czy kierunkami życia.
Tyle z przepisów.

Miłego wieczoru.
Pozdrawiam