Osadzeni w więzieniach prowadzą życie bez obowiązków, do tego my funkcjonariusze im to życie utrudniamy, a że prawie Wszyscy klawisze uważają że,,kara ma być długa i uciążliwa” to mówi samo za siebie.Podam przykład dlaczego tak się dzieje. Społeczeństwo widzi w telewizji że ktoś zgwałcił i zabił np. dziecko. No to się zaczyna ! Bluzgi, życzenie śmierci dla śmiecia ani słowa o życiu w ciepełku na koszty podatników. Wiadomości się kończą i wzburzenie opada w końcu się o nim zapomina. Policja go złapie ,sąd go skarze a my musimy patrzeć na jego skurwiałą twarz latami trwania jego wyroku, obserwować jak się wozi,jak się stawia ,wymaga,piszę skargi i jak walczy z administracją i jaki to on jest biedny osadzony bo go zamknęli. Chciał bym przeanalizować pewne podzielenie w narodzie jakie zauważyłem dosyć dawno ,ale od niedawna zjawisko to nasiliło się w związku z pewnym wydarzeniem w Gdańsku w trakcie WOŚP. Zawsze myślałem że społeczeństwo jest za zaostrzeniem kar za popełnienie przestępstwa ( głównie gwałty, pobicia dzieci i nie tylko oczywiście,morderstwa, zorganizowane grupy itd) potocznie mówiąc czarny chleb i czarna kawa. Okazuje się że są to zrywy uwarunkowane pewnymi względami i sytuacjami w dużej mierze napędzane przez Media. To media dyktują nam co jest ważne a co nie jest? Minister sprawiedliwości zapowiedział zaostrzenie kar. Ok. Tylko teraz jedni krzyczą że bardzo dobry ruch ,a drudzy ironicznie piszą o wywózce na Syberię i o obozach koncentracyjnych , że kiedyś też zaostrzali kary i tak to się skończyło. Rozumiem to jako negatywne podejście do projektu zaostrzania kar i zmian kkw. Podejrzewam bo pewności nie mam, że większość funkcjonariuszy pracujących w SW się ze mną zgodzi a zwłaszcza z DO. Co ma na celu zaostrzanie kar tzn zwiększanie czasu trwania wyroku? Nic to nie zmieni! Póki kary będą wyglądać jak wyglądają teraz to przestępcy nie przeanalizują w głowie czy im się to opłaci. Więzienne życie to już nie życie z przed kilkudziesięciu lat. Teraz osadzony to jest gość. Wszystko mu się należy,wszystko dostaję,ma być zdrowy bo kraj go wziął na garnuszek i dopóki za niego odpowiada to ma mieć wszystko! Nie! Nie zgadzam się. Widzę jak to wygląda ,jak to się odbywa! Dla niektórych ludzi samo pozbawienie wolności to już jest wystarczająca kara. Czyżby? Czy na pewno tak właśnie powinno być? Dlaczego pan emeryt Albo pani nauczycielka mają czekać na lekarza specjalistę parę miesięcy a pan osadzony ma mieć teraz, zaraz i to bez kolejki? Jeżeli chcę jeść lepiej to niech sobie na to zapracuję, jeżeli chcę oglądać TV niech za nią zapłaci! Dlatego ponawiam moje Pytanie! Czym jest zaostrzenie kary pozbawienia wolności? Dla tych co interesują się tematem to jasne że, jest to medialna zagrywka celem zagarnięcia następnego elektoratu a nie dobranie się do zadów tych co mają w poważaniu prawo i jego przestrzeganie! Chciał bym poznać wasze opinie na temat więzienia,kary pozbawienia wolności oraz warunków w jakich powinna być wykonana?

Ile widać osób których sposobem na życie jest siedzenie w więzieniu. Bo tu wszystko jest za darmo i łatwo. Łatwiej niż zapracować na czynsz, jedzenie. Po co ? Teraz w dobie czasów pincet plus etc. najłatwiej jest żyć na socjalu, socjalu więziennym również.

PS.
Pamiętaj ! Każde zdjęcie ZK czy AŚ jest smutne, dla czego ? Bo ciężko zrobić wesołe zdjęcie z pogrzebu, tak samo jak ciężko zrobić wesołe zdjęcie ZK . Rzeczywistość jest inna..

Pozdrawiam Oddziałowy „Gad”