Jakiś czas temu zadałem sobie trud by odnaleźć na stronie rządowej informacji dotyczących sytuacji naszych postulatów z listopada 2018r . Udało mi się odnaleźć interpelację
Posłów na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Aldony Młyńczak, Zofii Czernow i Moniki Wielichowskiej z 30 listopada w której to pytają na jakim etapie jest realizacja zapewnień wynikających z porozumienia.

W odpowiedzi sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Patryk Jaki zapewnia cyt:


W ramach porozumienia strony ustaliły m.in., że funkcjonariusze od dnia 1 stycznia 2019 r. otrzymają podwyżkę uposażeń[…]

—————————————————————————-

[…]oraz kolejną podwyżkę od dnia 1 stycznia 2020 r.

Patryk jaki

Im głębiej w las…

Podwyżka o której mowa w porozumieniu, zawiera w sobie podwyżkę która wynikającą z ustawy modernizacyjnej Służby Więziennej przewidzianej na lata 17/20 w kwocie 300zł, oraz nie później niż od dnia 1 lipca 2019r podwyżkę w przeciętnej wysokości 250zł, następną zaś zgodnie z porozumieniem od dnia 1 stycznia 2020r w kwocie 400zł.

Przy kasie warto wspomnieć również o nadgodzinach, które poniekąd też są naszą kasą. Gdyż jak każdy wie czas to pieniądz.
W interpelacji można przeczytać, żę Minister przygotuje również nowelizację Ustawy o Służbie Więziennej w której to odpłatne będą nadgodziny w wysokości 100% stawki wynagrodzenia za czas pracy funkcjonariuszy, nowelizacja ma powstać tak szybko by egzekwować można było to od 1 lipca 2019. Dodatkowo wspomniane jest tam również o dodatkowych środkach pieniężnych dla funkcjonariuszy którzy przepracowali 25 lat i nabyli już prawa do uposażenia emerytalnego a nadal chcą pracować – o ile będą tacy twardziele. Chyba że w CZ.
Tyle o kasie.. podsumuję to dalej.

Ćwiara w pudle…

Kolejnym punktem porozumienia było 25 lat służby i wiek 55 – czyli to że na zaopatrzenie emerytalne mógł się udać każdy kto miał przepracowane 25 lat i dodatkowym kryterium miało być osiągnięcie wieku 55 lat. Odnosi się do tego również P. Jaki cyt:


 […] przewidującej usunięcie w art. 18b ust. 1 warunku ukończenia 55 roku życia uprawniającego do nabycia emerytury mundurowej – w terminie umożliwiającym wejście w życie zmian od dnia 1 lipca 2019 r.

patryk jaki

Perspektywa 25 lat służby w bezpośrednim kontakcie z osadzonym jest przerażająca. Podziwiam tych którzy z racji wieku mają do przepracowania na chwilę obecną ponad 30 lat. Miejmy nadzieje że się to zmieni. Życzę Wam tego.

Zdaniem klawisza…

Moje zdanie w tym wszystkim jest warte tyle, co obietnice przedwyborcze. Jestem skazany na Służbę i ani widzi mi się z niej odchodzić. Obiecałem sobie, gdy zorientowałem że idzie to wszystko w złą stronę że będę tutaj do końca mojego lub jej.
Podsumowując odpowiedz Ministra pokuszę się o stwierdzenie, że na chwilę obecną w Służbie Więziennej oprócz problemów finansowych borykamy się również z problemami takimi jak „kolesiostwo” i „nepotyzm”. Specjalnie użyłem tutaj tych cudzysłów by nie zarzucono mi pomówienia. Wewnętrzny problem to jest brak tolerancji pozostałych działów do ochrony i w drugą stronę. Pracowało by się znacznie lżej, gdyby to administracja doceniała to, że my nie pracując fizycznie tak naprawdę pracujemy fizycznie, oraz to że nie pracując umysłowo pracujemy umysłowo. Nie rozumie tego ten kto nie przesłużył na oddziale kilku lat. Punkt widzenia zmienia się w zależności od punktu siedzenia. Mnóstwo historii dostaję w prywatnych wiadomościach co w kraju się OD-PIER-DZIE-LA.

Począwszy od idiotycznych poleceń nie podpartych żadnymi przepisami tylko na gębę po mobbing. Proszę uwierzyć, że przepytywanie oddziałowego na oddziale – oddziałowego mam tu na myśli strażnika z 2 letnim stażem – z tego ilu ma na oddziale grypsujących przez kierownika jest poniżej pasa. A najlżejszą konsekwencją było by tutaj rzucenie kluczami i powiedzeniem „to rób sobie sam”.

Zaczynając modernizacje, zmodernizujmy swoje podejście. Wiem że istnieje powiedzenie że to mentalność Polaka – ale to już nie te czasy, nie ten kraj co kiedyś.

oddziałowy gad

Pozdrawiam

Oddziałowy Gad