Czołem.

Docierają do mnie bardzo smutne informacje.
Ten materiał nazwałem MieszkaNIE z uwagi na problem który się pojawił ostatniego czasu – czytaj w styczniu tego roku.


Mianowicie od stycznia zmieniła się interpretacja przepisów dotyczących równoważnika za brak mieszkania dla osób oddelegowanych do innych jednostek. Czyli jednostka która wygasła w związku z ustawą modernizacyjną Służby Więziennej a jej funkcjonariusze zostali oddelegowani do innych jednostek celem pełnienia służby.
Pewne niejasności, a właściwie błędy które dotyczą pomocy finansowej funkcjonariuszowi nie będącemu zamożnym z domu czyli takiemu który w spadku nie dostał mieszkania a jedynie je wynajmuje jest fakt iż sam fakt wynajmowania lokalu mieszkalnego na umowę – czyli w 100% legalnie dyskwalifikuje go w staraniu się choćby o ten równoważnik gdyż służba interpretuje umowę najmu jako pewien akt własności.
Czyli aby otrzymać dodatek za brak mieszkania te 250/270 zł trzeba oszukiwać. Inaczej, służba poniekąd Nas do tego zmusza – i to jest smutne.. 🙁

Do tego artykułu chciałbym załączyć pismo które mi podsyłacie. Z uwagi na to że są tam być może dane wrażliwe zdecydowałem się na zamazanie odbiorców oraz nadawców.

Takim prostym zabiegiem upierd.. się mieszkaniówkę tym którym za dojazd do miejsca pełnienia służby płacą własnej kieszeni.

Pozostawiam to do Waszej dyskusji.

Oddziałowy Gad