Słuchajcie!
Nastały ciężkie czasy dla nas funkcjonariuszy i dla całej służby. Tworzenie OZ, podwyżki ( na razie ich brak) , szkoły oficerskie, brak ochrony nas funkcjuszy, naszym przełożonym nie bezpośrednim jest RPO,”oni” mają więcej praw niż my itd. można by było wymieniać i wymieniać.

Strona ta została stworzona dla was o was, a żebyście wiedzieli i byli na bieżąco ze sprawami dotyczącymi SW.
Coraz częściej dochodzą mnie słuchy że jesteśmy inwigilowani a dokładnie to nasze(wasze) komentarze i cała działalność w sieci. Teraz w czasach gdzie służba przechodzi kryzys kadrowy pewni ludzie zrobią wszystko a żeby wyeliminować pojedyncze jednostki które swoimi wpisami i komentarzami godzą w dobre imię służby , nawołują do zwolnień , zagrażają bezpieczeństwu jednostek. Wchodzi jeszcze w grę tzw. ,, mowa nienawiści”. Sam mam problem z opisaniem co to znaczy, pierwsze co przychodzi mi do głowy to po prostu” polityczna poprawność”. Moja ogromna prośba do was czytelników SWOK. Każdy z was jest dorosły i ma swój rozum i tak zrobicie co uważacie za słuszne, ale apeluję przemyślcie co piszecie i jak to wyrażacie bo osób typu ”uprzejmie donoszę” nie brakuję a to jest dla nich pożywka.
Ciężko jest wytłumaczyć “górze” że przede wszystkim jesteśmy obywatelami,matkami, ojcami, mężami i żonami a dopiero później funkcjonariuszami , a najważniejsze jest to że najpierw jesteśmy ludźmi i każdy z nas ma prawo do własnego zdania przynajmniej tak powinno być.
Niektórzy uważają inaczej i próbują wykorzystać to przeciwko nam i to wykorzystają przy pierwszej lepszej okazji. Jest to również próba zastraszenia osób które swoimi komentarzami nie pomagają już i tak ledwo zipiącej służbie, a wiecie jak się zaczniesz kopać z koniem to jak się to zakończy?

Jest to też próba cofnięcia nas do poprzedniego systemu. Cenzura i te sprawy! Nie dajcie się złapać na głupotach ! Tak więc jeszcze raz apeluję do wszystkich was UWAŻAJCIE NA SIEBIE bo wielki brat patrzy! Komentujecie, wyrażajcie swoje poglądy, dzielcie się opiniami ale z głową bo nikt prócz was nie poniesie konsekwencji za wasze błędy.

Pozdrawiam