Czołem Gadzinki.

Od dłuższego czasu nie odwiedzałem strony nszz gdyż mam lekkiego „focha” za brak odpowiedzi na mojego maila. Nic nie szkodzi przejdzie mi.
Wczoraj wieczorem zajrzałem po to by sprawdzić jak nasi związkowcy przedstawiają sytuację u siebie.

Nie byłem zdziwiony

Nie byłem zdziwiony, że mało tam informacji z Polski. Wiele osób pisało do mnie, że na SWOK można dowiedzieć się więcej wymieniając informacje pomiędzy sobą. Czyli pocztą pantoflową. Nie wiem czy słaby przekaz spowodowany jest brakiem informacji czy opieszałością osoby dodającej wpisy na stronie, ale coś gdzieś nie gra na pewno.

Komunikat Zespołu Ochronnego

Jako jeden z ostatnich wpisów na stronie związkowej to wpis dotyczący powołania zespołów fachowców, którzy będą obradować nad dobrem naszej służby a szczególnie działu ochronnego jak to nazywają:
” Pierwsze spotkanie zespołu miało charakter organizacyjny, w czasie którego podzielono się na tzw. podzespoły oraz przydzielono tematy i zagadnienia jakimi będzie się zajmował, tj. pojęcie doby, organizacja szkoleń, rozliczanie urlopów, system wielozmianowy i jednozmianowy, książka rozkładu służby, rozliczanie delegacji, konwojowanie, czas niezbędny do przyjęcia służby, dyżury telefoniczne, oddawanie krwi, zaliczanie „nadgodzin”, nieobecność usprawiedliwiona i itp. „

Bardzo fajnie, że ktoś chce się pochylić nad tym tematem bo ewidentnie dostrzec można tam wiele nieścisłości.
„Najsamfpierw” ujednolicił bym przepisy oraz ich interpretacje na szczeblu krajowym. Wprowadził by napisane składniowo ale zrozumiale dla każdego funkcjonariusza przepisy/interpretacje, na których mógłby bazować.

Czemu taki ukłon w stronę pierwszej lini ? Bo wóz nie pojedzie jak koń nie pociągnie. To logiczne.
Każdy naśmiewa się, że w CZ za dużo etatów, inspektorzy od spraw mało ważnych i tp. Ja z uwagi na swój charakter głęboko wierzę, że każdy czuje się tam za coś odpowiedzialny i sumiennie wykonuje to – tak jak my sumiennie chronimy nasze jednostki a przede wszystkim społeczeństwo przed całym złem skumulowanym w zakładach karnych.

Jeśli czyta to ktoś z „GÓRY”:
Nie faworyzuje tutaj ochrony mimo, że w tym dziale służę.
Nie oczerniam w żaden sposób służby, gdyż na wiele/bardzo dużo zapytań w prywatnych wiadomościach osób chętnych przyjąć się do służby kieruje krok po kroku jak to powinno wyglądać na tyle na ile wiem – mimo to że pozmieniały się trochę przepisy dot. naborów.
Jeśli państwo nie wierzą proszę na formularzu umieścić rubrykę „Polecający” i sprawdzić ile wpisów będzie SWOK 🙂

Pozdrawiam

Oddziałowy Gad