Myślę że podwyżki wskoczą na konta lada moment, może ten moment potrwa troszkę dłużej ,ale prędzej czy później będą. Informacja o wywalczonych podwyżkach w tym roku i następna w 2020 spowodowała że duża część funkcjonariuszy wstrzymała swoje odejście na zaopatrzenie emerytalne z wiadomych przyczyn. Jestem ciekawy czy strona Ministerialna patrz Rządowa zdaje sobie sprawę z tego , że w 2020 roku fala odejść będzie tak wielka że Służba Więzienna może nie nadążyć uzupełniać braków kadrowych ( już są z tym problemy) ?

Do przyszłego roku coraz mniej czasu ,a służba że tak to nazwę nie za bardzo zachęca do wstąpienia w jej szeregi nowego, świeżego narybku. Otwarcie szkoły też tych braków nie nadrobi. Atrakcyjne zarobki do których dążymy i może kiedyś zrealizujemy ta wizję to nie wszystko a żeby zatrzymać funkcjonariusza,czy żeby zwerbować nowego pracownika. Wszyscy doskonale wiemy że nie każdy chętny nadaje się do tej służby a obniżenie kryteriów to nie jest wyjście z sytuacji co pokazuje np. wydarzenie z Sieradza z 2007 r. Oraz coraz częstsze opuszczanie ”firmy” przez młodych i nie tylko młodych funkcjonariuszy.

Sytuacja w służbie, coraz więcej obowiązków a coraz mniej praw sprawi że ogólnie rzecz biorąc jest źle a zanosi się na to że będzie gorzej, i nie mówię tu o funkcjonowaniu SW tylko o chętnych do pracy! Każdy kto chce zacząć swoją” karierę” w służbie więziennej na pewno spotka się lub porozmawia z kimś kto już tam pracuję. Jak myślicie jaki będzie efekt tej rozmowy? Odpowiedź zostawiam dla was. Reżimowe media twierdzą że jest dobrze i tak trzymać.

A wy co sądzicie?

Pozdrawiam 🦎🦎🦎🦎

Oddzialowy Gad

Pozdrawiam 😎😎😎😎