Dziś otrzymałem filmik od zaprzyjaźnionego profilu na SWOK.

Owy filmik dotyczy interwencji Policji wobec obywatela. Filmik jak 99% w tych przypadkach wycięty z kontekstu. Nie wiadomo o co chodzi widać tylko jak mężczyzna leży z założonymi kajdankami na rękach a funkcjonariusz zabezpiecza go poprzez trzymanie na ziemi. 

 

 

Kolega z patrolu zabezpiecza interwencję a właściwie próbuje odgonić „przyjaciół” faceta z kajdankami.

 

Tragiczne w tym filmie jest nie to, że funkcjonariusze działają stanowczo i wykonują swoje zadanie lecz zachowanie „gapiów” oraz „przyjaciół” tego Pana wobec którego podjęto tą interwencję. Wyzywają funkcjonariuszy, kwestionują zasadność podejmowanych działać oraz nawet dopuszczają się naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza czyt. ataku.

Policjant zabezpieczający jak i ten przeprowadzający interwencje wg. MOJEJ oceny działają zgodnie z prawem jeżeli chodzi o użycie ŚPB. Gapie twierdzą że ma założone kajdanki i nie można go już dotykać.

Dla czego zdecydowałem się skomentować tą sytuację?
A to dla tego, że owych bohaterów pełno jest w więzieniach. Rysopisy i zachowanie wyjęte z mojej pracy. Osoby rozwścieczone jakimkolwiek zwróceniem uwagi na ich zachowanie czy poleceniu zaniechania pewnych czynności których dopuszczają się niezgodnie z panującymi regulaminami wewnętrznymi jednostek.

Z grupą osadzonych się nie dyskutuje. Wydaje polecenia i egzekwuje ich wykonanie. Jestem na swoim terenie – oni są tutaj gośćmi. Ja mam panować nad sytuacją, nie oni.

W internecie zawrzało, komentarze które ukazały się pod tym filmem są różne. Jedne popierają zachowanie gapiów inne policjantów.
Z uwagi na wszelkie informacje jakie wyciągnąłem z filmiku jestem za nimi i to nie z powodu, że jestem funkcjonariuszem ale jestem człowiekiem który przestrzega prawo. Jesteś na ich podwórku? przestrzegaj go również.

PS.
Kobieta która jest w ciąży stwierdza że została uderzona przez Policjanta dwa razy i prosi jego dane.. jakie to płytkie.
Liźnij delikatnie przepisów a dopiero potem wysuwaj takie pytania i stwierdzenia.

Pozdrawiam !