Służba Więzienna wywołana do odpowiedzi w filmiku Zbigniewa Stonogi.
Mimo, że film długi zapoznałem się i z tym i z poprzednim. W każdym z nich coś o SW się pojawia.

Zarzuca nieludzkie traktowanie, pozbawienie godności, warunki w celi jak w  latach 50′, „PiS pasztet” – zmielone wszystko.


Panie Zbigniewie co do posiłków w ZK wydaje mi się, że nie jest najgorzej jestem przy wydawaniu posiłków i widzę co i jak wygląda, z informacji które uzyskałem od wielu osadzonych wiem, że menu w poszczególnych jednostkach różni się od siebie. Jeśli chodzi o to w mojej jednostce ponoć jest „rewelka”. Poza tym mimo, że nie posiadał Pan paczek żywnościowych ani możliwości dokonania zakupów w kantynie nie zmarniał Pan.
Dodatkowo informuję o tym, że te cele które pokazywane są w telewizji są celami pokazowymi i w każdym ZK/AŚ taka cela się znajduję.

Pan Zbigniew informuje, że nie był dłużny Służbie Więziennej, jak twierdzi na „Enkach” ciągle robił cyrki.

Niszczył kamery monitoringu celi.
Wypowiedział się również na temat śmierci Dawida Kosteckiego, jak twierdzi druga klatką (spacerową) ktoś mógł dostać się niepostrzeżenie do celi a nagrania z tamtej kamery nikt nie ujawnił.

Osobiście szanuje tą osobę za to co robiła dla innych mimo, że wiele kontrowersyjnych historii krąży jakoby miała być to ustawiona manipulacja i wyłudzenie pieniędzy.

Pan Zbigniew mimo że o SW wypowiada się negatywnie, chwali 90% funkcjonariuszy z którymi miał doczynienia, czy to oddziałowi czy konwojenci. Zauważył trud służby tym bardziej, że z jego przekazu wynika że w stosunku do jego osoby szczegółowe zalecenia były szczególne.

Odnosi się do nieludzkich warunków w których przypadło mu przebywać i twierdzi, że machina jaką jest SW produkuje ludzi którzy w więzieniu nabierają jeszcze większej nienawiści do innych i wychodzą jeszcze gorsi niż w momencie w którym trafili do jednostki.

Osobiście stwierdził również że funkcjonariusze są przemęczeni w szczególności po służbie przy Nim dostrzegł problemy związane z funkcjonowaniem SW choćby brak wakatów.
Dodatkowo zaoferował się, że może zostać klawiszem 🙂

Pozdrawiam 🦎🦎🦎🦎
www.OkiemKlawisza.pl

Ps.
Dodam jeszcze, że nie jest to oficjalne stanowisko SW lecz moje przemyślenia, a Panu Zbigniewowi życzę rychłego powrotu do zdrowia!