Home Forums Awanse, szkolenia itp

Viewing 1 reply thread
 • Author
  Posts
  • #607
   Pielęgniarz
   Guest

   Witam,
   mam kilka pytań do Gadów pracujących troszkę dużej niż ja. Nie chodzi mi tu koniecznie o „usługi zdrowotne” dla panów osadzonych a o ogólny zarys.
   Mianowicie w służbie jestem od 2,5 roku i właśnie mój kadrowiec poinformował mnie że mam jechać na szkołę podoficerską.
   Niestety byłem zmuszony odmówić ze względu na posiadanie małych dzieci jak również kwestię finansową. Dorabiam w cywilu a będąc na szkole nie będę miał takiej możliwości. Oczywiście wywołało to falę oburzenia ze strony kadrowca ale jak stwierdził to mój problem bo mnie zblokuje na awansach.
   Przechodząc do meritum, pytanie moje brzmi jak wygląda to w waszych jednostkach jeśli chodzi o służbę zdrowia, czy funkcjonariusze/ funkcjonariuszki są delegowani na szkoły podoficerskie, chorążych czy oficerskie? Jak wygląda z awansami, moja koleżanka 8 lat w służbie i dalej jest młodszą pielęgniarką.
   Dlaczego delegowanie na szkolenia to prywatny folwar dyrektora jednostki? Moja jednostka znajduję się okręgu katowickim. Mam kolegę i koleżankę w tym samym okręgu z takim samym stażem pracy tylko z innej jednostki i oni oczekują na szkołę chorążych a mnie wysyłają na szkołę podoficerską. Posiadam wymagane kwalifikacje (mgr pielęgniarstwa) do tego aby być skierowany na „oficerkę”. Nie chodzi mi tutaj o użalanie się tylko o zwykłą sprawiedliwość i jakieś normy.
   Zaznaczę że w mojej jednostce pracuje 11 pielęgniarek i żadna nie jest chorążym (nawet nie oczekują na taką szkołę).
   Dzięki za uwagę i ewentualne odpowiedzi.
   Pozdrawiam i życzę spokojnej służby.

  • #616

   Powiem tak.
   Kiedyś jak byłem na podoficerce to na jakies 200 osób – samej służby zdrowia było jakoś 20 osób. Może tu jest pies pogrzebany. Może po prostu nie potrzeba awansować w tym dziale..

Viewing 1 reply thread
 • You must be logged in to reply to this topic.