Home Forums Przeniesienie Do Penitu

Viewing 13 reply threads
 • Author
  Posts
  • #279
   Willy Wonka
   Guest

   Witam serdecznie mam pytanko.
   Czy w myśl nowego naboru, chcąc przenieść się z działu do działu, mogę wysłać swoje dokumenty jako funkcjonariusz SW do okręgu gdzie prowadzony jest nabór na stanowiska, zupełnie jakbym był cywilem??
   Drugie pytanko, jeżeli 1 nie jest możliwe czy mogę wysłać raport lub jakiś inny dokument odnośnie przeniesienia bezpośrednio do dyrektora okręgowego??
   Mój przełożony twierdzi, że w obecnej sytuacji kadrowej działu ochrony w którym jestem, nie ma możliwości przeniesienia do innego działu (podobno polecenie dyrektora generalnego).
   Z drugiej strony widząc dość nieoczekiwane jest, jak przyjmują na dane stanowiska ludzi z cywila, co wcześniej nie miało miejsca (przed nowym naborem, tylko przeniesienia praktycznie), tłumacząc się, że zawsze to zapychanie etatu.
   Ręce mi opadają.
   Myślę, że chyba lepiej się zwolnić ze służby i próbować z cywila… (dodam, że mam wykształcenie magisterskie kierunkowe i dwie podyplomówki).
   W grę wchodzi jeszcze pisanie raportów przez sekretariat, za każdym razem gdy pojawi się miejsce w wybranym dziale.
   Myślę, że np. po 5 latach pisania 4 raportów w roku, można gdzieś to zgłosić, że jest się dyskryminowanym btw…

   Doradźcie coś proszę, nie wiem co mam robić.

  • #284
   KDO
   Guest

   Wszystko kolego zależy od polityki Dyrektora ZK/AŚ i OISW. Skoro Cię nie chcą przenieść, to widocznie twoi przełożeni nie widzą Cię na tym stanowisku. Poco się pchać tam gdzie nas nie chcą.

  • #285

   KDO Nie widza?Pewnie tam juz jakiś pociotek jest przyspawany xD

  • #287
   KDO
   Guest

   W dzisiejszych czasach do służby ciężko znaleźć kandydata to wybacz ale i pociotki nie chcą do tej roboty przychodzić.
   Ja zawsze byłem za awansowaniem ludzi z ochrony na stanowiska do innych działów bo uważam iż każdy powinien zaczynać swą karierę od Do. Tylko musimy pamiętać że nie każdy się nadaje np. na WYCHOWAWCE. Oczywiście zaraz podniosą się głosy że skoro „WIESIEK” – mameja- daje radę to każdy da radę – i coś w tym jest. Cieszę się że nie ja podejmuje takie decyzje.

  • #292

   No właśnie pociotki zajmuja dobre miejsca .Wychowawcy ,kierownicy ,K-owcy etc etc.Kazdy od dyrektora czy kierownika nizej nie jest a jak jest to tylko czeka na miejsce albo nie ma wykształcenia.Reszta wypełnia nizej.To co chcesz powiedziec ze szwagier dyrektora bedzie straznikam albo odziałowym jak bedzie miejsce na wychowawce tak ?Sa ludzie co przed złozeniem papierów maja przydzielone miejsce w sw

  • #294
   KDO
   Guest

   Mam wrażenie że paranoja to nasza – funkcjonariuszy – domena. Oczywiście po za permanentnym narzekanie.
   Zmiany płyną również od dołu.
   Wszyscy twierdzą że na zmiany czas. Ale nic nie robią tylko narzekają i popadają w związku z tym w paranoję.
   Róbmy wszystko z głową, wprowadzamy zmiany ale zmienimy też swoje postawy. Myślimy o kolegach nie w kategoriach zazdrości lecz przyjaźni, bądźmy dobrymi ludźmi a dobroć do nas wróci. Wiem że brzmi to wszystko niedorzeczne, ale można spróbować. Może coś z tego wyjdzie. Ale najważniejsze najpierw rozliczymy siebie ze swoich czynów a dopiero później innych. Pamiętając przy tym że nikt nie jest doskonały. Więcej wyrozumiałości podwładnych i przełożonych a będzie odrobinę lepiej.

  • #295

   Zadnych zmian nie bedzie półki taczka z gnojem jest pchana.Bym cos wiecej napisał ale potrzebne to nie jest.W swoim czasie jak nie bede zwiazany z sw

  • #306
   KDO
   Guest

   Że by zmiany miały sens, trzeba być gotowym na nie.
   Narzekanie nic tu nie pomoże, tak samo jak wypominanie.
   Czas wziąść się do roboty.
   Z własnego doświadczenia wiem że większość z nas do zmian podchodzi oportunistycznie.
   Chcemy zmian lecz gdy jakiekolwiek wejdą w życie to ich nie chcemy sami nie mając żadnych przyzwoitych propozycji.

  • #307

   Słabo znasz mundur.Aby były zmiany musi sie system wyjebać i góra musi być zagrozona.Na dole jest tylko mieso armatnie i nie opłaca sie nic zmieniać.

  • #309
   KDO
   Guest

   Ha ha 😂
   Słabo znam mundur?
   Proszę mnie nie oceniać w ten sposób.
   Ubieram mundur od 1996 r.
   Cały czas w DO

  • #312

   To dziwne rzeczy opowiadasz bo systemu nicc nie masz rozgryzione.Widocznie nie długośc słuzby a co w niej przezyleś sie liczy

  • #314
   Willy Wonka
   Guest

   Dzieki, za odpowiedzi.
   Szkoda, że tylko jedna na temat.
   Zapomniałem dodać, że mamy 20 wakatów do D/O.

  • #318
   Podporucznik
   Guest

   Willy Wonka jeśli chcesz awansować w ramach swojej jednostki, to moim zdaniem lepiej nie pomijać swojego KDO i Dyrektora AŚ/ZK. Jeśli do innej jednostki to może spróbuj umówić się z Okregowym, ale uprzedź o tym swoich przełożonych. Przeniesienie też jest zależne od ich zgody.

  • #328

   Przeciez o awansie decyduje Dyrektor.Jak powiedzieli nie to nie .Co ma reke im wykrecić aby sie rozmyślili?Juz tam widocznie ktoś jest przeznaczony .Przypadków nie ma w sw.Pisać owszem mozesz np do Romana Kloca na pewno ci pomoże xD Albo do RPO tylko obawiam sie ze mozesz być zagrozony w SW wtedy. Acha napisz do Dyrektora Generalenego i zweryfikuj co Ci o tym przeniesieniu powiedzieli.Widzisz nawet Generał o tobie myśli,problem w tym ze bzdura totalna bo sie przenosza wte i nazat w Polsce

Viewing 13 reply threads
 • You must be logged in to reply to this topic.