Home Forums Sprawy Różne Rozne

 • This topic has 11 replies, 2 voices, and was last updated 10 months ago by dzinks.
Viewing 11 reply threads
 • Author
  Posts
  • #281
   Kar85
   Guest

   HEJ. Pytania przyszłych odsiadowców też ? Czy jjuż nie bardzo ?

  • #282
   Gad
   Guest

   Jeśli kulturalne to wskazane jak najbardziej 😉

   pozdrawiam

  • #304
   Kar85
   Guest

   Ok super. Czeka mnie osiadka za mega starą spsprawę. Zapewne krótki . Staram się jakoś pprzygotować emocjonalnie i psychicznie.będzie to zakład pół otwarty dla kkobiet. Moje zasadnicze pytanie jest jaka sszansa na otrzymanie zgody na ipod mp3.
   Odtwarzacz muzyki bez żadnych bluetooth WiFi dyktafanów nic zero bajerów. Tylko wgrana muzyka bez żadnego wejścia USB pendrivow i innych cudów.

  • #313

   Z tego co się orientuję będzie problem gdyż jest to nośnik danych. Jedyne nośniki danych które legalnie posiadaja osadzeni to karty pamieci do PlayStation, co do muzyki to mp3 jak najbardziej ale w nagrane na CD i odtwarzane w odtwarzaczu CD

   pozdrawiam

  • #315
   Kar85
   Guest

   Przepraszam za jeszcze dopytam. Wiec mimo że
   ta pamięć jest wbudowana nie ma szans ? Będę wdzieczna za rozwinięcie myśli.
   A discman z własną plytoteka czyli z własnymi
   płytami mp3 ?
   Ja wiem ze może działam na was być może w
   jakiś sposób negatywnie ale ja naprawdę staram się jakoś odnaleźć w tej sytuacji i
   maksymalnie przygotować.

  • #316
   Kar85
   Guest

   I jeżeli ktoś tu zajrzy i mi pomoże jak to
   jest z płytami mp3 nagranymi? Czy tylko oryginały ? Ale wiadomo mp3 nie będzie oryginał oraz ile sztuk maksymalnie ?
   Ludzie nie doceniają takich prostych rzeczy na wolności. Proste sprawy na wolności są tak prozaiczne a nagle wpadasz w inną rzeczywistość która zupełnie może zwalić Cię z nóg.

  • #319

   Powiem w ten sposób, na wszystko co nie skarbowe, tzn to czego nie dostajesz z obligu od administracji, musisz pisać prośbę do kierownika jednostki. On finalnie podejmuje decyzję czy możesz coś mieć dodatkowego „pod celą”.
   Nie spotkałem się jeszcze z iPodem, a odtwarzacze cd raczej są codziennością.
   Tak że indywidualne podejście danego dyrektora.
   Pozdrawiam

  • #320
   Kar85
   Guest

   Ostatnie pytanko a co z płytami CD gdzie są
   nagrane mp3 ? Przechodzi bez problemu ? Jest jakaś ograniczona ilość płyt ? I rozumiem discman jak najbardziej ?

  • #327

   Na ten temat się nie wypowiem bo mam odmienne zdanie niż to co się dzieje. 🙂

  • #336
   Osadzony
   Guest

   Siema, ja w ZK Wołów bez problemu uzyskałem zgode na discmana. Plyty najlepiej oryginalne miec, pirat przejdzie albo i nie. Na oddzialach jest tez duzo juz plyt u samych osadzonych. Pozdriawiam.

  • #338
   Kar85
   Guest

   No niekonicznie pirat ale zgrana własną plytoteka jako forma mp3. Wiadomo większą pojemność. Ja rozumiem i zdaje sobie ogromną
   sprawę czytając w internecie jakie są opinie o o tak zwanych odogodnieniach. Ja po prostu
   staram się przygotować kiedy już nastąpi ten dzien. Ale rozumiem odmienne zdanie i w pelni je szanuje. Ja wiem ze to nie hotel nie senatorium ze to może nie do końca tak powinna być z pespektywy osob zarządzających. JJa na ta chwile po prostu staram się
   wykorzystać przepisy w ten sposób aby ten czas przeżyć. Wiecie jaka to perspektywa mając w domu dzieci męża od 2013 czekać na ten wyrok a to wszystko trwa. Ja żyję dniem. Od tylu lat czekac na ten dzień.
   Z perspektywy czasu ja juz dawno miałabym wyrok za sobą. Marnie się ursprawiedliwiam.
   Był czyn niezgodny z prawem. Jest kara. Wiem

  • #634
   dzinks
   Guest

   Wszystko zależy od kierownika jednostki i od tego jakie panują zwyczaje w danej jednostce. Kierownik jednostki to inaczej dyrektor danego więzienia, czyli zakładu karnego bądź aresztu śledczego. Zazwyczaj w Zakładach Karnych można więcej w Aresztach śledczych prawo jest bardziej zaostrzone. Trochę już\przepracowałem i wiem że Dyrektor ma najwięcej do powiedzenia w tej kwesti. Myślę że dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem będzie na początku zabranie ze sobą discmana z możliwością mp3 ale na początku wybranie 5 oryginalnych płyt. Na więcej może być problem ze zgodą. W miarę upływu czasu napiszesz prośbę o zgodę na więcej płyt i wtedy również spróbujesz aby płytami tymi były płyty z dyskografią w mp3. Zabierz ze sobą dużo papierosów bo to napewno Ci się przyda nawet jeżeli nie palisz. To jest waluta w wiezieniu za która możesz kupić wszystko. Również spokój na celi. A z tym bywa róźnie. Krzywda Ci się nie stanie bez nich, ale z nimi będziesz mieć większy komfort psychiczny. Powodzenia. Miej to już za sobą i z głowy i wracaj do dzieci.

Viewing 11 reply threads
 • You must be logged in to reply to this topic.